კონფერენცია - ,,დემოკრატიული სკოლა და მედიაწიგნიერება 2017"
2017 წლის 11 თებერვალს, სასტუმრო ,,ქორთიარდ მარიოტში“ ჩატარდა კონფერენცია თემაზე ,,დემოკრატიული სკოლა და მედიაწიგნიერება 2017". კონფერენციას ესწრებოდნენ მასწავლებლები, მოსწავლეები, განათლების სპეციალისტები და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები როგორც თბილისიდან, ასევე რეგიონებიდან. (იხილეთ დღის წესრიგი)
კონფერენციის ფარგლებში გაიმართა ვიდეო-ფილმის ,,მასწავლებლის პოლიტიკა საქართველოში“ პრეზენტაცია და დისკუსია, რომელსაც უძღვებოდა განათლების მკვლევარი სიმონ ჯანაშია.
კონფერენციის ფარგლებში, მოწვეულმა პედაგოგებმა ჩაატარეს მათ მიერ მომზადებული მასალების პრეზენტაცია კრიტიკულ მედიაწიგნიერებაში (რესურსები იხილეთ ბმულზე), რის შემდეგაც მათ გადაეცათ სერტიფიკატები.
ღონისძიების ფარგლებში გათვალისწინებული იყო კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი საკითხი - კონფერენციაში მონაწილე, კონკურსში "უკეთესი განათლება საქართველოს ყველა ბავშვს" გამარჯვებული 11 მოსწავლის დაჯილდოება (საჩხერე, ქუთაისი, რუსთავი, გორი და თელავი), რომელთაც საჩუქრად გადაეცათ დაბეჭდილი პოსტერები, წიგნები და დიპლომები. კონკურსი გამოცხადებული იყო ,,კავკასიური ქსელი ბავშვებისთვის“ (CNC) ადვოკატირების პროგრამის ფარგლებში. პოსტერების სანახავად, დააჭრეთ აქ.

On February 11th 2017, in the “Courtyard Marriott” “conference “Democratic School and Critical Media Literacy” took place. The conference attended teachers, students, education experts and NGO representatives from Tbilisi and other regions of Georgia.
Short movie “Teacher’s Policy in Georgia” was screened which was followed with a discussion with author of the video, Education Researcher Simon Janashia.
Invited teachers presented developed critical media literacy. The materials are uploaded on web portal WWW.MEDIALITERACY.GE. Teachers received certificates.
Within the event one more important award took place – 11 pupils, which won in the competition “Better Education for All Children” received diplomas, books and printed posters prepared by them. These pupils were from different regions of Georgia, such as: Sachkhere, Kutaisi, Rustavi, Gori and Telavi. The competition was financially supported by the Project “Caucasus Network for Children” (CNC).